Realizacje

Nagłośnienie w CityZen Club

Założenie. Wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem powinno być równomierne, aby zapewnić tak samo dobrą jakość dźwięku wszystkim osobom korzystającym z zajęć ruchowych. Bardzo ważny jest również parametr STI określający zrozumiałość mowy, który powinien być jak najwyższy. Pomieszczenie w CityZen Club’ie jest bardzo długie i relatywnie wąskie ( taki wagonik ).

 
Rozwiązanie. Zainstalowany system opiera się na głośnikach szerokopasmowych o konstrukcji liniowej Bose MA12. Zastosowanie tego typu głośników pozwala uzyskać bardzo dobre pokrycie dźwiękiem o równomiernie rozłożonej głośności. W przeciwieństwie do tradycyjnych zestawów głośnikowych Bose MA12 generują falę cylindryczną, która charakteryzuje się spadkiem 3dB przy podwojeniu odległości, co daje wymierne efekty akustyczne – blisko głośnika dźwięk nie jest za głośny, natomiast kilkanaście metrów dalej jest nadal bardzo dobrze słyszalny.
Uzupełnieniem głośników Bose MA12 o najniższe częstotliwości są moduły basowe Bose Panaray® MB4. Rozszerzają one pasmo przenoszenia w dół aż do 35Hz.
Głośniki Bose MA12 i MB4 wymagają zasilenia sygnałem o odpowiednio dopasowanej charakterystyce, który można uzyskać instalując we wzmacniaczu Bose Entero®4250 dopasowane do głośników karty equalizera. Jest to niezbędne, ponieważ głośniki Bose wymagają aktywnej korekcji, z którą osiągają najlepsze parametry akustyczne.
Całość instalacji uzupełnia desktopowy mikser, mikrofony nagłowne typu fitness oraz odtwarzacze pamięci i płyt wedle życzenia.
Cały system nagłośnienia przed instalacją przeszedł szczegółowe badania dzięki oprogramowaniu Modeler® firmy Bose. Prezentujemy kilka wyników pochodzących właśnie z tego programu.
 
Poniższa grafika prezentuje pokrycie dźwiękiem pomieszczenia o wymiarach 26,5m x 5,6m x 2,7m dźwiękiem bezpośrednim:
 
 
Nierównomierność pokrycia dźwiękiem wynosi w tym przypadku 3,0dB.
Dla dźwięku bezpośredniego wraz z dźwiękami odbitymi w pomieszczeniu wykres wygląda następująco:
 

 
Nierównomierność pokrycia dźwiękiem bezpośrednim wraz z dźwiękiem odbitym to 1,1dB, czyli wynik jest bardzo dobry.
 
Zrozumiałość mowy w pomieszczeniu:
 

Interpretacja wyników – STI od 0 do 0,45 – wynik zły, 0,45 – 0,55 – akceptowalny, 0,55 – 0,7 dobry, bardzo        dobry, 0,7 – 1,0 – wyśmienity  (w praktyce możliwy do uzyskania tylko po adaptacji akustycznej pomieszczenia)
 
Kalkulowany współczynnik zrozumiałości mowy STI zawiera się w zakresie 0,56 – 0,7, co oznacza, że zastosowanie takiego systemu głośników zapewni bardzo dobre warunki do przekazywania informacji słownych dla osób na całej powierzchni pomieszczenia.
 
W przypadku CityZen Club’u instalowaliśmy podstawowe kolorowe oświetlenie typu PAR, a wszystko to aby …
 
 
 
 
 
 
 
Galeria: 

Audio Complex, to także

Audio Complex, to także

 

Car Audio Video

Oferta do samochodów skierowana jest dla wymagających i dotyczy nagłośnienia z multimediami i rozrywki tylnego siedzenia.

→ Więcej

Home Audio Video

W naszej ofercie znajdziecie Państwo: zestawy kina domowego, telewizory, projektory, ekrany, systemy nagłośnienia strefowego ...

→ Więcej

E-sklep Audio Complex

Zapraszamy na zakupy w naszym sklepie internetowym. Jako autoryzowany dealer proponujemy produkty personal audio renomowanego amerykańskiego producenta - firmy Bose.

 

X