Realizacje

Nagłośnienie w Klubie Blue Note Poznań

 

Prezentowany system został zaprojektowany z uwzględnieniem dbałości o jakość dźwięku, funkcjonalność i maksymalnie możliwą integrację wizualną lokalu. Projekt został przygotowany przy użyciu licencjonowanego oprogramowania Modeler®  6.7 firmy Bose®. Program ten jest w stanie bardzo dokładnie sprawdzić „zachowanie się” systemu nagłośnienia przed jego instalacją. Wynik symulacji jest tym dokładniejszy im dokładniejsze są dane wpisane do projektu czyli wymiary kubatura struktura wykończenie itd. Po wykonaniu najbardziej możliwie wiernego modelu pomieszczenia i wirtualnym umieszczeniu kompletnego systemu z uwzględnieniem najbardziej szczegółowych parametrów można sprawdzić albo za pomocą urządzenia nazwanego Auditioner® usłyszeć jak system będzie brzmiał w każdym miejscu pomieszczenia.

 

 

Przykładowe najważniejsze parametry, które można określić na podstawie symulacji to np.:

Równomierność pokrycia dźwiękiem, poziom ciśnienia (SPL) i odchylenia, odbicia dla każdego słuchacza osobno, zrozumiałość mowy (STI), 

System nagłośnienia Klubu Blue Note składa się z dwóch kolumn głośnikowych powieszonych nad sceną po lewej i po prawej stronie sceny ( Bose RoomMatch® ). W tym przypadku cluster składa się z dwóch modułów które połączone razem są w stanie wypełnić to pomieszczenie z uwzględnieniem prawidłowej lokalizacji dla wszystkich słuchaczy. Dodatkowo w scenie zainstalowane są moduły basowe ( Bose RMS215 ), które gwarantują odpowiednią przy występach na żywo ilość niskich częstotliwości. Jako niezbędne dogłośnienie przestrzeni pod schodami wykorzystany został jeden szerokopasmowy głośnik Bose Panaray® 802 III oraz na antresoli trzy głośniki Bose DS100SE, które wypełniają prawidłowo długą przez cały klub antresolę dzięki odpowiedniej korekcji.

System instalowaliśmy w grudniu 2011 roku a piewszy kocert zagrała Natalia Kukulska z zespołem na początku stycznia 2012 roku. Większość zdjęć pochodzi z jubileuszowego koncertu z okazji 14-sto lecia klubu.

Galeria: 
Bose RoomMatch scena
Bose RoomMatch 7040
Bose RoomMatch 5020
Bose Panaray 802
Bose DS100SE black
Bose DS-100SE black

Audio Complex, to także

Audio Complex, to także

 

Car Audio Video

Oferta do samochodów skierowana jest dla wymagających i dotyczy nagłośnienia z multimediami i rozrywki tylnego siedzenia.

→ Więcej

Home Audio Video

W naszej ofercie znajdziecie Państwo: zestawy kina domowego, telewizory, projektory, ekrany, systemy nagłośnienia strefowego ...

→ Więcej

E-sklep Audio Complex

Zapraszamy na zakupy w naszym sklepie internetowym. Jako autoryzowany dealer proponujemy produkty personal audio renomowanego amerykańskiego producenta - firmy Bose.

 

X