Systemy nagłośnienia Bose® L1®

Systemy Bose® L1® są przeznaczone dla muzyków, zarówno solistów jak i zespołów, DJ-ów, konferansjerów i wszystkich innych osób potrzebujących mobilnego nagłośnienia. Wprowadzenie kilka lat temu na rynek pierwszego z modeli systemów L1® Bose zapoczątkowało rewolucję w nagłośnieniu. Tradycyjna technologia zazwyczaj opiera się na dużym systemie nagłośnieniowym skierowanym w stronę słuchaczy i systemie monitorowym, dzięki któremu wykonawcy mogą się słyszeć. Wymaga to współpracy z doświadczonym realizatorem dźwięku, który zajmuje się miksowaniem wszystkich źródeł dźwięku, a często także drugiego realizatora do obsługi monitorów. Zmiksowane sygnały zazwyczaj przyjmują postać stereofoniczną, co daje najlepszy efekt tylko w przypadku słuchaczy znajdujących się w osi sceny. Pozostali słuchacze stojący bliżej prawej, lub lewej strony głównego systemu nagłośnieniowego otrzymują niepełny obraz tego, co jest kreowane przez realizatora dźwięku.

Systemy L1® zostały zaprojektowane tak, aby uprościć muzykom realizację dźwięku podczas koncertów zastępując zarówno główne nagłośnienie, jak i monitory. Każdy członek zespołu dysponujący własnym głośnikiem L1® odpowiada za dźwięk swojego instrumentu, doskonale przy tym słysząc siebie, jak i pozostałych muzyków w zespole. Nie jest potrzebna dodatkowa osoba, która zajmowałaby się miksowaniem poszczególnych sygnałów instrumentów i wokali, ponieważ każde źródło dźwięku na scenie posiada własne nagłośnienie.

W skład rodziny L1® wchodzą trzy systemy: L1® Model II, L1® Model 1S i najmniejszy L1® Compact.

Bose® L1® Model II

- przenośny, dwudrożny głośnik aktywny
- 24 przetworniki tworzące źródło liniowe w technologii Spatial Dispersion
- wzmacniacz wbudowany w podstawę
- pasmo przenoszenia 32Hz - 14kHz
- kąt promieniowania dźwięku 195° w poziomie i 0° w poziomie
- maksymalny poziom dźwięku w odlegości 1m: 115dB SPL (121dB SPL szczytowo)
- możliwość rozszerzenia zestawu do czterech modułów basowych
wysokość po rozstawieniu; 2134mm
waga:
podstawa 10,7kg
głośnik cylinrdyczny 15,3kg (para)
moduł basowy 12,1 kg
pobierz kartę produktu ze strony pro.bose.com

Bose® L1® Model 1S

- przenośny, dwudrożny głośnik aktywny
- 12 przetworników tworzących źródło liniowe w technologii Spatial Dispersion
- wzmacniacz wbudowany w podstawę
- zintegrowany procesor ToneMatch® z presetami dla instrumentów i popularnych mikrofonów
- pasmo przenoszenia 32Hz - 14kHz
- kąt promieniowania dźwięku 195° w poziomie i 10° w poziomie
- maksymalny poziom dźwięku w odlegości 1m: 112dB SPL (118dB SPL szczytowo)
- możliwość rozszerzenia zestawu do czterech modułów basowych
wysokość po rozstawieniu; 2018 mm
waga:
podstawa 10,7 kg
głośnik cylinrdyczny 11,3 kg
moduł basowy 12,1 kg

pobierz kartę produktu ze strony pro.bose.com

Bose® L1® Compact

- przenośny, dwudrożny głośnik aktywny
- 5 przetworników w technologii Spatial Dispersion
- wzmacniacz i głośnik niskotonowy wbudowane w podstawę
- zintegrowany procesor ToneMatch® z korekcją dla mikrofonów wokalowych i gitar akustycznych
- pasmo przenoszenia 50Hz - 16kHz
- kąt promieniowania dźwięku 180° w poziomie i 40° w poziomie
- maksymalny poziom dźwięku w odlegości 1m: 106dB SPL (112dB SPL szczytowo)
wysokość po rozstawieniu: 1995 mm
w pozycji złożonej: 418 mm
waga:
podstawa: 11,2 kg
ekstender: 1,1 kg (każdy)

pobierz kartę produktu ze strony pro.bose.com

Jak to działa?
Systemy Bose® L1® są aktywnymi, szerokopasmowymi głośnikami o konstrukcji źródła liniowego. Oznacza to, że oferują dużo lepsze pokrycie dźwiękiem niż tradycyjne głośniki. Dzieje się to za sprawą tego, że fala akustyczna promieniowana przez głośnik L1® ma kształt powierzchni walca, a nie kuli. Dzięki temu zasięg nagłośnienia jest większy, ponieważ poziom głośności maleje tylko o 3dB przy podwojeniu odległości od głośnika, a nie 6dB, jak przy użyciu tradycyjnych głośników. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest bardzo szeroki kąt promieniowania dźwięku w poziomie (zależnie od modelu od 180° do 195°) i bardzo mały kąt rozproszenia w pionie, co eliminuje niepożądane odbicia dźwięku od powierzchni podłogi czy sufitu. Muzyk używający głośnika L1® jest doskonale słyszalny przez słuchaczy w każdym miejscu audytorium, jak i na całej scenie przez stojących obok członków zespołu.

Jakie niesie to korzyści dla użytkownika?
Poza swoimi opisanymi wyżej właściwościami akustycznymi, systemy Bose® L1® posiadają bardzo ważne zalety użytkowe. Dla korzystającego z systemu muzyka najważniejsza jest łatwość obsługi. Nie trzeba być wykwalifikowanym realizatorem dźwięku, żeby uzyskać dobre brzmienie. Po podłączeniu instrumentu do miksera T1® wystarczy wybrać odpowiedni preset z przygotowanego przez producenta banku ustawień, aby wszystkie potrzebne parametry zostały ustawione tak, jakby zrobił to doświadczony akustyk. Mikser posiada trzy wejścia mikrofonowo-liniowe, jedno podwójne dla źródeł stereofonicznych, wyjście master i aux, trójpasmowy korektor (parametry filtrów zależą od wybranego presetu), korektor parametryczny, delay, reverb, efekty modulacyjne, procesor dynamiki oraz tuner.
Mobilność systemów L1® potwierdza czas, jaki jest potrzebny do rozłożenia sprzętu do pełnej gotowości, który wynosi około 5 – 7 minut dla L1® Model I i Model II i około 1 minuty w przypadku L1® Compact. Nie trzeba rozstawiać statywów, ani podnosić dużych ciężarów. Wszystkie elementy są lekkie, łatwe do przenoszenia przez jedną osobę i przewożenia nawet w małym samochodzie.

Jeśli chcieliby Państwo sprawdzić jak sprawują się w praktyce systemy L1®, zapraszamy do naszej siedziby, wszystkie modele są zawsze gotowe do prezentacji. Możliwy jest również dojazd na wyznaczone miejsce, po uprzednim umówieniu.

Zapraszamy do zapoznania się z działaniem systemów L1® w akcji przy nagłaśnianiu dużego zespołu, solisty oraz jako systemy wspomagające nagłośnienie podczas transmisji spotrowych.

Proponujemy również zapoznać się z zamieszczonymi na youtube filmami o zaletach systemów L1®

Audio Complex, to także

Audio Complex, to także

 

Car Audio Video

Oferta do samochodów skierowana jest dla wymagających i dotyczy nagłośnienia z multimediami i rozrywki tylnego siedzenia.

→ Więcej

Home Audio Video

W naszej ofercie znajdziecie Państwo: zestawy kina domowego, telewizory, projektory, ekrany, systemy nagłośnienia strefowego ...

→ Więcej

E-sklep Audio Complex

Zapraszamy na zakupy w naszym sklepie internetowym. Jako autoryzowany dealer proponujemy produkty personal audio renomowanego amerykańskiego producenta - firmy Bose.

 

X